Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

Jakub S napsal(a):

Jardo, že Ti to za to stojí …

… jinak teda arogance některých zdejších alkoholiků a správců Národních parků je naprosto neuvěřitelná. 

A jenom malá poznámka, kterou někteří asi ani na miliontý pokus nepochopí. Plný nemocnice jsou problém, protože nejsou lůžka pro všechny. Nejen pro ty s covidem. Ale i pro účastníky dopravních nehod, pacientů po operacích a lyžařů z Krkonoš. Jestli jste v pohodě s tím, že zrušíme kovidária a necháme lidi umírat před nemocnicema potom, co přestanem nosit i ty blbý respirátory, kontaktujte svýho poslance. Ideálně toho z SPD. 

 

Jakube, jenom malá poznámka, pro 90-95% populace je Covid nic až chřipka, kvůli tomu hnát všechny do vakcín je nesmysl.

A ty nemocnice tak plné nejsou, zvláště  proti poslední velké vlně, a to je tu výrazně  víc pozitivních, je to dáno očkováním a  promořením.

 

Tak už tím nestrašte.

A pokud máš problémy s alkoholem, tady to neventiluj, nech si to pro sebe, bojuj s těmi démony, zvládneš to, furt lepší, než boj s Covidem.

A doufám, že nenechavas po sobě v lese bordel!! To bys mě zklamal.

0 Citovat

Krakonoši, znáš Kůrovec? Když Kůrovec poznamená 5-10% stromů ze 100, tak se to týká 5-10 stromů. Tak asi dobrý ne? Ale když Ti zničí 5-10% stromů z deseti milionů, tak těch 500k-1milion stromů zak už je to horší …

Point je ten, že jestli jsi v pohodě s tím, že 500k-1milion Čechů (vycházím z Tvých čísel) bude mít těžkej průběh (umře nebo následky), tak se asi nemáme o čem bavit.

Jinak díky za starost, s alkoholem problém nemám. Dám si tak 3 piva týdně, většinou když mám nějakou těžší večeři. Víc než dvě za večer jsem měl naposled na Šumavě - snad se neurazíš.

0 Citovat

@JakubS: Věř mi, bavím se tady neskutečně. Bavím se nad očividnou stoupající agresivitou. Bavím se nad nepochopením jednoduchých souvislostí. Bavím se tím, jak antivax bránící se nálepkování, nazývají někoho, kdo už to bere všechno s humorem a všechny opatření by zrušil svazáčkem, sektářem, fanatikem, atd. Bavím se tím, že Kačce a Martinovi tečou nervy z toho jak jsou omezováni jejich děti a vybíjí si to útoky na mě, na mě, který nikdy nechtěl očkovat děti. Místo toho, aby útočili například na mikira, protože on patří k té neočkované věkové skupině, která způsobuje to, co se děje jejich dětem, tak útočí na mě :D

Co já s tím mám společného, že jsou jejich děti nesmyslně omezovány, nevím. Nervy těžce na pochodu, přitom na internetu by se nikdy neměli brát lidi vážně. Co když jsem ve skutečnosti neočkovaný antivax a mám názorově nejblíž k mikirovi a Krakonošovi a jenom tady trollím?

0 Citovat

Krakonoš napsal(a):

[citace="Jakub S"]

Jardo, že Ti to za to stojí …

… jinak teda arogance některých zdejších alkoholiků a správců Národních parků je naprosto neuvěřitelná. 

A jenom malá poznámka, kterou někteří asi ani na miliontý pokus nepochopí. Plný nemocnice jsou problém, protože nejsou lůžka pro všechny. Nejen pro ty s covidem. Ale i pro účastníky dopravních nehod, pacientů po operacích a lyžařů z Krkonoš. Jestli jste v pohodě s tím, že zrušíme kovidária a necháme lidi umírat před nemocnicema potom, co přestanem nosit i ty blbý respirátory, kontaktujte svýho poslance. Ideálně toho z SPD. 

 

Jakube, jenom malá poznámka, pro 90-95% populace je Covid nic až chřipka, kvůli tomu hnát všechny do vakcín je nesmysl.

A ty nemocnice tak plné nejsou, zvláště  proti poslední velké vlně, a to je tu výrazně  víc pozitivních, je to dáno očkováním a  promořením.

 

Tak už tím nestrašte.

A pokud máš problémy s alkoholem, tady to neventiluj, nech si to pro sebe, bojuj s těmi démony, zvládneš to, furt lepší, než boj s Covidem.

A doufám, že nenechavas po sobě v lese bordel!! To bys mě zklamal.

[/citace]

 

😁😁😁 Na čem dneska jedeš? Co věta, to perla!!🙏

 

Jinak souhlas od A do Z. Toho bububu už bylo dost. Věty "nechat lidí umírat před nemocnicema" mi připomínají "sbírání mrtvol do chlaďáků na ulici" od toho Covid-guru (resp. parazitologa) Flegra...🙈

Zkuste se podívat třeba na Lukáše Pollerta. Ten člověk ví, o čem mluví. Covidarium má denně za sebou a přitom nešíří takové apokalyptické nesmysly 😉

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

Krakonoši, znáš Kůrovec? Když Kůrovec poznamená 5-10% stromů ze 100, tak se to týká 5-10 stromů. Tak asi dobrý ne? Ale když Ti zničí 5-10% stromů z deseti milionů, tak těch 500k-1milion stromů zak už je to horší …

Point je ten, že jestli jsi v pohodě s tím, že 500k-1milion Čechů (vycházím z Tvých čísel) bude mít těžkej průběh (umře nebo následky), tak se asi nemáme o čem bavit.

Jinak díky za starost, s alkoholem problém nemám. Dám si tak 3 piva týdně, většinou když mám nějakou těžší večeři. Víc než dvě za večer jsem měl naposled na Šumavě - snad se neurazíš.

 

Znám kůrovec, Jakube.

Ale  nejsme smrková monokultura, že, nemáme všichni 70 +, nadváhu a vysoký tlak, .

V normálním lese ( různě druhý a věk) není kůrovec problém.

A rozhodně bych nenavrtával do náletu, listnáčů apod nějakou experimentální medicínu proti kůrovci, to by se mi smála každá veverka a sojka emigrovala.

0 Citovat

Tak Lukáš Pollert je usvědčenej dezinformátor, jak ho někdo může ještě dneska udávat jako relevantní zdroj informací je mi záhada. 

Každopádně je fakt směšný, když se někdo ohrazuje proti “umírání před nemocnicema” s tím, že to je “jen chřipečka” a “nemáme strašit” a podobně, ale když se zmíní, že když to takovej problém není, tak by se jim v případě nakažení/komplikací omezila/neposkytla péče, aby nezabírali místa těm, kteří se do průseru nedostali vlastní vinou (pozdravy Eremiho mamě) tak je oheň na střeše …

Velké sorry všem, které moje cinty nezajímaj, ale nechtěl jsem v tom Jardu nechat …

0 Citovat

když tady čtu ty některý bláboly, tak se vůbec bohužel nedivím, že jsme tam, kde jsme 

 

myslím : (irskej santaclaus, cestuj za korunu, trautenberk .......)

0 Citovat

Jakub S napsal(a):

Tak Lukáš Pollert je usvědčenej dezinformátor, jak ho někdo může ještě dneska udávat jako relevantní zdroj informací je mi záhada. 

Každopádně je fakt směšný, když se někdo ohrazuje proti “umírání před nemocnicema” s tím, že to je “jen chřipečka” a “nemáme strašit” a podobně, ale když se zmíní, že když to takovej problém není, tak by se jim v případě nakažení/komplikací omezila/neposkytla péče, aby nezabírali místa těm, kteří se do průseru nedostali vlastní vinou (pozdravy Eremiho mamě) tak je oheň na střeše …

Velké sorry všem, které moje cinty nezajímaj, ale nechtěl jsem v tom Jardu nechat …



Ježiš Jakube, načal mě Jarda, ale teď - skoro jsem se rozbrečela! Tak se tu, kuci, pěkně podporujte, držte za ramena a útočte svorně na všechny, co mají jiný názor. Já jdu do vln :D

Jinak s tím kůrovcem si tady někdo nahrál na smeč! A dělá "jakože nic" :D :D

Krakonoši, sakra, tohle by ani Padrino nedal!! Takže KDO??? Každopádně ať kdokoliv - od tebe bych si chtěla přečíst nějaký cestopis!

...a možná ho i zažít.. ;) 

0 Citovat

Prosím tě Kačko, ty něco povídej o vzájemném podporování. Z tvých posledních šesti příspěvků byly snad čtyři jenom kecy ve stylu "joooo, ty seš tak úžasnej, TOP STROP, geniální", popřípadě vaše známé +10000000. Jakub alespoň argumentuje a jeho příspěvek má dokonce nějaký samostatný obsah, nejenom špatně odcitovanou (za X let na cestujlevne to stále neumíme?) jednovětnou reakci na jinačí příspěvek :D 

Příspěvky Krakonoše a mikira mají alespoň nějakou informační hodnotu, pro mě osobně je to hezké vykouknutí z vlastní sociální bubliny, tvoje výkřiky a útoky jako kdyby psal někdo jiný, než tvoje cestopisy.

Edit: Ano a teď čekám, že na mě vytáhneš, že seš na dovolené a že na dlouhé argumentační příspěvky nemáš čas. A že bych měl raději taky někam vypadnout, než tady ztrácet čas.

0 Citovat

Když to tady čtu, tak mám pocit, že Covid nejvíc sejmul neočkované. Svatá trojice dneska obzvlášť perlí, asi bylo hodně bublinek. 

0 Citovat

Covidové Slavnosti sněženek 😊🍿

0 Citovat

JardaM napsal(a):

Prosím tě Kačko, ty něco povídej o vzájemném podporování. Z tvých posledních šesti příspěvků byly snad čtyři jenom kecy ve stylu "joooo, ty seš tak úžasnej, TOP STROP, geniální", popřípadě vaše známé +10000000. Jakub alespoň argumentuje a jeho příspěvek má dokonce nějaký samostatný obsah, nejenom špatně odcitovanou (za X let na cestujlevne to stále neumíme?) jednovětnou reakci na jinačí příspěvek :D 

Příspěvky Krakonoše a mikira mají alespoň nějakou informační hodnotu, pro mě osobně je to hezké vykouknutí z vlastní sociální bubliny, tvoje výkřiky a útoky jako kdyby psal někdo jiný, než tvoje cestopisy.



Když se dotkneš mužského ega, pak to emocemi jen tryská :D :D
Jardo promiň, ale Krakonoš je fakt extra třída - nemůžu si pomoct :D Jeho smrková monokultura definitivně získala mé srdce! Snad se z toho brzo oklepeš a přestaneš kopat i bouchat pěstičkama  ;)

0 Citovat

norbic napsal(a):

když tady čtu ty některý bláboly, tak se vůbec bohužel nedivím, že jsme tam, kde jsme 

 

myslím : (irskej santaclaus, cestuj za korunu, trautenberk .......)

 

@norbic, děkujeme za hodnotný, zajímavý a informačně nabitý příspěvek, klíčenku nevyhráváte, zkuste to ještě jednou a lépe!

0 Citovat

Nesouhlasím. Za mě je jeho příspěvek hodnotnější než spousta jiných. Minimálně mne mluví z duše. 

0 Citovat

Krakonoš napsal(a):

[citace="norbic "]

když tady čtu ty některý bláboly, tak se vůbec bohužel nedivím, že jsme tam, kde jsme 

 

myslím : (irskej santaclaus, cestuj za korunu, trautenberk .......)

 

@norbic, děkujeme za hodnotný, zajímavý a informačně nabitý příspěvek, klíčenku nevyhráváte, zkuste to ještě jednou a lépe!

[/citace]

 

to neměl být informačně nabitý příspěvek, ale pouze můj pohled na Vaše informačně "nabité" a hodnotné příspěvky

0 Citovat

Kačko, jestli tady někdo kope a bouchá pestičkama tak si to ty a Martin, kteří tady posílali včera všechno už do prdele. Jak už jsem psal mnohokrát, já se bavím tím, jak z vás tryská arogance, nesnášenlivost, nasranost a frustrace, kterou si následně vybíjíte na někom, kdo za to vážně nemůže a jen si umí rýpnout takovým způsobem, který ve vás vyvolá někdy až dechberoucí reakce.

0 Citovat

JardaM napsal(a):

Kačko, jestli tady někdo kope a bouchá pestičkama tak si to ty a Martin, kteří tady posílali včera všechno už do prdele. Jak už jsem psal mnohokrát, já se bavím tím, jak z vás tryská arogance, nesnášenlivost, nasranost a frustrace, kterou si následně vybíjíte na někom, kdo za to vážně nemůže a jen si umí rýpnout takovým způsobem, který ve vás vyvolá někdy až dechberoucí reakce.



Jardo, to ale TY fakt nejsi!!! :D Jediný, kdo si zde umí vtipně rýpnout je ...a doufám, že tě to nedorazí - Krakonoš. Ty jsi s těmi opakovanými větami, jak jsi v pohodě a bavíš se, k pláči, místy k smíchu. Takhle se nadhled fakt neprojevuje, promiň no :)

0 Citovat

Škoda jen, že to není hospodská hra o nejlepší rypanec, ale globální pandemie. 

0 Citovat

Říká s "nadhledem" hysterická alkoholička....

0 Citovat

Ano, nadhled a pohoda se totiž projevuje v rámci jednoho příspěvku takto:

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

Jardo, já poslední dva roky žiju jak nikdy před tim✌😁

...jsem FAKT NASRANÁ. A napadá mě jediný: Už s tím očkováním jděte fakt do prdele...

A podle těch reakcí na skripta jsem některým lidem hodně pocuchal nervy :D 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Říká s "nadhledem" hysterická alkoholička....



Eremi, tímhle jsi mě fakt dostal! :D :D Ty vaše komentáře začínají být jak přes kopírák....  Kluci kluci, resp. bratrstvo covidové pracky, s váma to jde fakt z kopce. Už to tu není, co bejvalo. Kór od doby, co je Mistr Rejpanec Jarda a vy furt melete tu svou alko básničku, která baví už jen vás. Kde jsou doby Padrina! Ten to uměl rozjet, uměl rejpnout a občas mě i zvednout ze židle...! S váma je to napínavý jak rande v gay klubu :)

0 Citovat

Tak si dej další flašku a zase něco "vtipného" napiš, pokud teda máš to nutkání, hlavne co nejvíc smajlíků,ať je vidět,jak jsi v "pohode". 

0 Citovat

Jééé tady se nic nezměnilo koukám. Paní Kateřina asi opět pod vlivem píšící nesmysly a pokud se ti to nelíbí a nebo to není pravda tak se tak neustále neprezentuj. Lidi rozdělení tak jak to má v moderní společnosti být. Stačili mi přečíst poslední 4 stránky a team Jakub, eremi, Jarda, norbic, doctorex, Leoš + třeba 10 a jen za sebe říkám, že svoje dítě nechám naočkovat a klidně si na mě zavolejte třeba sociálku.

A sorryjako alkoholová paní podívám se na reakce na Krakonoše a na Jardu tak je celkem jasný kdo umí někoho zvednout ze židle a kdo se umí akorát ztrapnit kecy o Krkonoších a stromech.

0 Citovat

CESTUJI za KAČKU napsal(a):

Za chvíli budou všechny vakcíny fakt ZA KAČKU... :) 

https://robertkalina.blog.idnes....x?c=779449

Omlouvám se, že ruším vaši hádku nudnými fakty, ale konečně jsem našel info, jak je pan Kalina mimo.

https://healthfeedback.org/claim...se-cancer/

Jan Trnka, český lékař, biochemik, vysokoškolský pedagog:

Z několika stran se ke mě dostal článek o vlivu spike proteinu na opravu DNA v buněčném jádře, který je z pochopitelných důvodů zajímavý. Tak se na něj mrkněme. A jelikož mi bylo řečeno, že jsem nejnudnější youtuber, bude to tentokrát ne video, ale Tw vlákno. 1/n

Článek autorů Hui Jiang a Ya-Fang Mei ze Stockholmu, resp. Umeå byl publikován 13.10.2021 v časopise Viruses vydávaném firmou MDPI (mdpi.com/1999-4915/13/1…). Ta je předmětem debat ohledně predátorských časopisů, ale to neznamená, že zde nemůže vyjít i kvalitní věda 2/n

SARS–CoV–2 Spike Impairs DNA Damage Repair and Inhibits V(D)J Recombination In Vitro

Severe acute respiratory syndrome coronavirus 2 (SARS–CoV–2) has led to the coronavirus disease 2019 (COVID–19) pandemic, severely affecting public health and the global economy. Adaptive immunity pla…

https://www.mdpi.com/1999-4915/13/10/2056/htm

Autoři si dali za cíl zjistit, proč při infekci SARS-CoV-2 dochází k zániku lymfocytů (druh bílých krvinek) a k poškození jejich funkce. Jejich hypotéza (asi) byla, že za to možná mohou virové proteiny a jejich vliv na opravu DNA, ale z úvodu k článku to moc jasné není. 3/n

První zajímavou věcí v oddílu věnovaném metodám je, že ke zkoumání použili buňky HEK293(T), což je buněčná linie odvozená z embryonálních ledvin potraceného plodu/embrya. Embryonální ledvinné buňky nejsou příliš blízko lymfocytům, takže jistě nejde o dobrý model. 4/n

Ale možná autoři chtěli dostat rychle výsledky, neměli vhodné buňky po ruce nebo s nimi neměli zkušenosti, tak se rozhodli pro jednu z nejčastěji používaných buněčných linií. To se děje celkem často, ale je dobré mít fakt, že se jedná o jiné buňky, na paměti. 5/n

Do těchto buněk pomocí celkem standardní technologie vložili kousky DNA (plazmidy) nesoucí různé virové proteiny SARS-CoV-2 označené tak, aby bylo možné je vidět pod mikroskopem (His-tag). Trochu podivné je, že použili klonovací (bakteriální), nikoli expresní (savčí) vektor… 6/n

V prvním experimentu se tedy podívali, kde všude se tyto proteiny v buňce objeví. Nepřekvapivě se všechny objevily v cytoplazmě, ale většina byla detekována i v buněčném jádře, což již bylo publikováno dříve, včetně S-proteinu, což dříve publikováno asi nebylo. 7/n

Jak se proteiny normálně syntetizované mimo jádro do jádra dostaly, autoři nezkoumali, avšak připomeňme si, že se jedná o neobvyklé buňky (embryonální) a neobvyklý způsob, jak buňky donutit dělat cizí proteiny. V dalších experimentech se autoři zabývali už jen S-proteinem, 8/n

což zdůvodnili (a zde zpozorněme!) také odkazem na vakcíny využívající právě S-protein. Následující experimenty se týkaly vlivu uměle vneseného plazmidu s S-proteinem na procesy s DNA za velmi specifických podmínek včetně gama-záření. 9/n

Byly použity tři metody, které zde nebudu blíže rozebírat a nechám případné komentáře odborníkům/cím, které s nimi pracují. Autoři jejich výsledky interpretují tak, že přítomnost plazmidu s S-proteinem snižuje schopnost HEK buněk opravovat DNA. 10/n

V poslední sadě experimentů se autoři pokusili vyzkoumat vliv přítomnosti plazmidu s S-proteinem na takzvanou V(D)J rekombinaci, proces, který probíhá pouze v bílých krvinkách, resp. jejich předchůdcích. Těmi ale HEK buňky nejsou, takže autoři vnesli celý enzymový aparát, 11/n

který je k této rekombinaci nutný, do těchto buněk pomocí dalších plazmidů. Zde je dobré přidat informaci, že tato umělá V(D)J rekombinace tedy neprobíhala v buněčném jádře (!), ale v cytplazmě. I zde našli autoři negativní vliv přítomnosti plazmidu s S-proteinem, 12/n

což interpretovali tak, že toto by mohl být mechanismus vzniku imunosuprese u covid-19, i když sami autoři přiznávají, že nejsou důkazy, že by SARS-CoV-2 infikoval předchůdce lymfocytů, kde V(D)J rekombinace normálně probíhá. 13/n

Článek obecně není napsán příliš jasně, chybí některé důležité údaje o metodách, některé grafy nemají všechny potřebné informace, ale na to jsme ve vědě celkem zvyklí. Použili nepříliš vhodný model a dosti abstraktní metody detekce opravy buněčné DNA. 14/n

Proč tedy o tomto nic moc článku tak zevrubně píšu? Někteří lidé se totiž domnívají, že tento článek lze chápat jako důkaz o nebezpečnosti (zejména mRNA) vakcín nesoucích právě S-protein. A proč, podle mého názoru, takto tomu článku rozumět nemáme? 15/n

Zaprvé, HEK239(T) buňky se v mnoha ohledech liší od běžných lidských buněk a co pozorujeme v laboratoři na takových buněčných liniích se až příliš často nepotvrdí, když použijeme “normálnější” buňky. 16/n

Nosič (vektor, plazmid) genu pro S-protein použitý v této studii nebyl ve formě mRNA (jako u vakcín), ale DNA, a to ještě celkem neobvyklé konstrukce. To může způsobit například neobvykle vysokou či nekvalitní produkci proteinu, který se pak může dostávat jinam, než by měl. 17/n

Znamenají tedy výsledky studie, že se S-protein po vakcinaci dostává do jádra našich buněk a tam zhoršuje opravu DNA? Podle mého neznamená, protože se jedná o příliš odlišný modelový systém. Může ale být inspirací pro lepší studie. 18/n

I kdybychom však přijali výsledky článku jako neproblematické, jednalo by se především o varování před infekcí covid-19, nikoli před vakcinací. Při infekci se dostává obrovské množství virové RNA do obrovského počtu citlivých buněk v organizmu 19/n

a pokud by S-protein opravdu měl schopnost omezit schopnost opravit DNA (což nepovažuji za prokázané), byla by to větší pohroma, než po vakcíně, která se dostane do omezeného množství buněk a po několika dnech je zničena, pravděpodobně i s buňkami, do kterých se dostala. 20/n

Navíc do sebe při běžné procházce po městě (neřkuli při kouření) dostáváme běžně látky, jejich negativní vliv na integritu naší DNA je velmi dobře znám. A nedostaneme za to ani tu ochranu proti potenciálně smrtelné chorobě. 21/n

Vakcíny nejsou bez rizika, ale podle všech dostupných informací jsou rizika spojená s vakcinací velice nízká a hlavně mnohem nižší než rizika spojená s onemocněním covid-19. Článek, o kterém je toto sáhodlouhé vlákno, na tom nic nemění. /end

 

 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Tak si dej další flašku a zase něco "vtipného" napiš,hlavne co nejvíc smajlíků,ať je vidět,jak jsi v "pohode".

 

Dneska vedeš ty🍸😉

Nechám tě dnes za mistra světa. Když vidím tvé komentáře, má altruistická povaha nedokáže reagovat. Je to jak nalezený koťe. Víš, že je to samej svrab a červ, ale misku s mlíkem mu dáš a nenecháš ho trápit se víc, než je nutné 😉 I když se snažíš útočit, vím, že máš jen strach 😁 

Navic pro tebe mam opravdu slabost  Pořád si vzpomínám na tvé obdivné až adorující komentáře na začátku mé "cestopisné kariéry" zde. Jsi prostě zlatíčko. Jen máš teď asi nějaké blbě období.. 🤷‍♀️ Bude líp, neboj!

0